Constant Voltage Power Supply Mean Well HLG-320H-24B IP67 230V to 24V 13.34A 320W DIM
Stock >10 pcs
SKU
95195
Mean Well constant voltage LED transformer for use with LED modules and strips that require 24VDC voltage. The components can be connected in parallel so the total power of the chain is max 13340mA or 320 W. Compact size, dimensions(mm): 252*90*43.8mm .
Features:
  • 90~305VAC input, built-in active PFC function
  • 96% high efficiency (HLG-600H)
  • Metal case, IP67 design for indoor or outdoor installations
  • Function options: 3 in 1 dimming (1~10Vdc or 10V PWM signal or resistance)
  • Type "HL" LED drivers for use in Class I, Division 2 hazardous (Classified) location luminaries
  • 7 years warranty
Technical Data
SKU 95195
Weight brut (g) 1880.000000
Brand Mean Well
Manufacturer Part Number 4021087009713
Manufacturer Product Code HLG-320H-24B
Output Current (Range) 13340
Transformer Output Voltage 24V
Power (W) 320
IP Protection IP67
Dimmable Dimmable
Dimensions 252x90x43.8mm
Dimensions: Length (cm) 25.2
Dimensions: Width (mm) 90
Dimensions: Height (mm) 43.8
Product Family HLG
Availability beyond shown stock: YES
Write Your Own Review
You're reviewing:Constant Voltage Power Supply Mean Well HLG-320H-24B IP67 230V to 24V 13.34A 320W DIM